Meck & Holt sluit de deuren
Boekhandel redt het niet
Boekhandel Meck & Holt, de enige speciaalzaak in stadsdeel Amsterdam Nieuw-West, sluit eind september de deuren. Twee achtereenvolgende reddingsplannen zijn niet van de grond gekomen. âJammer dat waar je 30 jaar aan hebt gewerkt, verdwijnt.â Op een gegeven moment was Meck & Holt de enige nog overgebleven boekhandel in Nieuw-West, een stadsdeel met zoân 170.000 inwoners. Nu verdwijnt ook deze laatste boekhandel in dit deel van Amsterdam. De 75-jarige Mekkelholt vond het wel welletjes na decennialang de algemene boekhandel te hebben bestierd.
Reddingsplan
Meelevende klanten konden het niet aanzien dat Meck & Holt zou verdwijnen en bedachten een reddingsplan. Dat leek in kannen en kruiken: een nieuwe smoel en werkwijze, maar bovenal een nieuwe ondernemer en een coĂśperatie van vrijwilligers die de boel zouden runnen, moesten de boekhandel nieuw leven inblazen. Medische problemen van de ondernemer die de zaak zou overnemen gooiden echter roet in het eten.
Leegverkoop
Dus rest Mekkelholt niets anders dan ermee te stoppen. âVeel mensen vinden het zonde dat we gaan sluiten. âGaat de laatste boekhandel in Nieuw-West nu ook al weg?â zeggen ze,â aldus Mekkelholt. âIk had het natuurlijk fijn gevonden als het door zou zijn gegaan, jammer. Hetgeen waar je meer 30 jaar aan hebt gewerkt, blijft dan behouden.â De laatste maanden voor de sluiting is er totale leegverkoop. Zaterdag 27 september, de laatste dag, is er een afscheidsreceptie. Het definitieve afscheid volgt op 16 maart 2026, tijdens Mekkelholts eigen georganiseerde boekenbal, het Boekengala in De Meervaart.
Bron: Het parool
Meer artikelen over de boekhandel
Geschiedenis van de boekhandel
Afbeelding: Boekhandel van Pieter Meijer Warnars in Amsterdam